Eklenme tarihi 18 Aralık 2017

ABONE OL

15 Temmuz’da Hainlere Ders Verdik

15 Temmuz ihanetinde AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın işgal girişimi ile ilgili davaya Silivri'de devam edildi. AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, o gece Türkiye'ye, Türk milletine ve bu coğrafyaya diz çöktürmek isteyenlere çok önemli bir ders verildiğini söyledi.

15 Temmuz ihanetinde AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın işgal girişimi ile ilgili davaya Silivri’de devam edildi. AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, o gece Türkiye’ye, Türk milletine ve bu coğrafyaya diz çöktürmek isteyenlere çok önemli bir ders verildiğini söyledi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz ihanet gecesinde AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın işgal girişimine ilişkin 23. Ağır Ceza Mahkemesince görülen ve 14’ü tutuklu, biri firari 15 sanığın yargılandığı davaya Silivri’de devam edildi. AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, davanın bugünki duruşmasını, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun da aralarında bulunduğu bazı ilçe belediye başkanları, AK Parti İBB Meclis Grup Başkanvekili Temel Başalan ve çok sayıda vatandaş ile birlikte takip etti.

VATAN SEVGİSİ DARBE DİNLEMEZ

Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları önünde, “Vatan sevgisi darbe dinlemez”, “Tek bayrak altında yaşayan bu büyük milleti bölemezsiniz”, “Asım’ın nesli burada”, “Darbecilere aman vermeyeceğiz”, “İhanetin bedeli ağır olur”, “Hainler hesap verecek”, “Şehitlerin kanında boğulacaksınız” ve “Darbecilere idam isteriz” dövizlerini taşıyan kalabalık tarafından karşılanan Temurci, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

YÜREKLERDEKİ ACILAR HALA TAZE

Hain darbe girişiminin üzerinden 17 ay geçmesine rağmen yüreklerdeki acıların hala taze olduğunu belirten AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, “O gece sadece Türkiye Cumhuriyeti için değil, Türkiye’ye, bu millete ve bu coğrafyaya diz çöktürmek isteyenlere çok önemli bir ders verilmiştir. O geceden sonra bütün yaşananları ve o geceyle birlikte düşündüğümüzde AK Parti İstanbul İl Teşkilatı olarak çok şey ifade edebiliriz. Ama 15 Temmuz’un o uzun gecenin hala birileri için hem bu ülkede hem de dünyada bitmediğini söyleyebilirim. Çünkü, o gece kaybedeceklerini anladıklarında ‘bu iş bir tiyatrodur’ diyenlerin Türkiye’de şu anda bu darbeyi ‘kontrollü darbe’ olarak adlandıranlara adeta bir sufle verdiğini gördük. O gece, bu topraklarda yüz yıllar sonra kaybedenlerin bugün Kudüs için, coğrafyamız için, Türkiye’ye diz çöktürmek için ne tür oyunlar içinde olduklarını biliyoruz” diye konuştu.

DAVANIN SONUÇLANMASI BEKLENİYOR

Silivri’ye her seferinde şehitlere ve şehit ailelerine, gazilere ve millete karşı borçlu olduklarının bilinci ve sorumluluğu ile geldiklerini ifade eden Temurci, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nı işgal davasının bu hafta sonu itibarıyla sonuçlanmasını beklediklerini söyledi.

Temurci, daha sonra AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve AK Parti İBB Meclis Grup Başkanvekili Temel Başalan ile birlikte duruşmaları izlemek üzere mahkeme salonuna geçti.

Diğer Haberler