Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 31 Mayıs 2018

ABONE OL

13 Ülkeden Yetim Çocuklara İftar

Esenler Belediyesi, 13 ülkeden yetim çocuklar ile şehit yakınları ve gazilerin bulunduğu 3 bin kişiyi kardeşlik sofralarında iftarda buluşturdu.

Esenler Belediyesi, 13 ülkeden yetim çocuklar ile şehit yakınları ve gazilerin bulunduğu 3 bin kişiyi kardeşlik sofralarında iftarda buluşturdu.

Esenler Belediyesi, Ramazan’ın ruhuna uygun en anlamlı iftar sofrasını 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda kurdu. 13 farklı ülkeden yetim çocuklar ile şehit yakınları ve gaziler, Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen iftar sofrasında bir araya geldi. İftar programına; AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Abdullah Güler, Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yeşil Aytulum, İlçe Emniyet Müdürü Cihat Dağdeviren ve İlçe Müftüsü Halil Şekerci de katıldı.

3 BİN KİŞİYLE KARDEŞLİK SOFRALARI

İslam İşbirliği Teşkilatı’nın (İİT) kararıyla 2014 yılından bu yana Dünya Yetimler Günü olarak kutlanan Ramazan’ın 15’inde, Bosna, Arnavutluk, Kırgısiztan, Azerbaycan, Pakistan, Lübnan, Filistin, Nijer, Afganistan, Çeçenistan, Doğu Türkistan ve Suriye’den yetim çocuklar Esenler’deki yetim kardeşleri, şehit yakınları ve gaziler ile aynı iftar sofrasında bir araya geldi. Esenler Belediyesi ve İHH tarafından 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda kurulan iftar sofrası yaklaşık 3 bin kişiyi ağırladı. Ezanın okunmasıyla hep birlikte kardeşlik sofralarında yapılan iftarın ardından Müftü Halil Şekerci eşliğinde eller semaya açılarak İslam dünyasının birliği için dualar edildi.

BİZİ BİR ARAYA GETİREN ŞEY, İNANCIMIZ

Ramazan’ın birleştirici gücünün önemine dikkat çeken Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Burada 13 ülkeden yetim çocuklarımız var. Bizim inancımıza göre yetimler üzerlerine en çok titrenmesi gereken kişilerdir. Peygamber Efendimiz ‘Yetimlere bakan kişiler benimle cennette benimle yakın olacak’ demiştir. Bizler bu mucizelerin olduğu topraklardayız. Bizi Ramazan sofrasında bir araya getiren şey bizim inancımızdır. Bizim için şehir üç şeyden oluşur. Bunlar; yetimin başını okşayan, yoksula yardım eden ve yolda kalana yardım edenlerdir. Bu üç kelime varsa şehrin ruhu vardır. Bu üç kelimeyle ilgili farkındalık oluşturuyorsak şehrin ruhuna hizmet ediliyoruz demektir. Biz aslında bugün şehrin ruhuna katkı sağlıyor, şehri ruhu ile Ramazan’ın ruhunu birleştirip Ramazan’ın ruhunu şehrin ruhuna üfleyerek yetimler sofrasında farklı ülkelerden kardeşlerimizle aynı sofrada buluşuyoruz.”

Diğer Haberler