Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Mayıs 2016

ABONE OL

11 Ülkeden Ninniler Seslendirilecek

"2. Uluslararası Ninni Festivali"nde 11 Balkan ülkesinden sanatçılar, Esenler Dörtyol Meydanı'nda, Anneler Günü'nde aynı ezgilere sahip farklı sözlerdeki ninnileri seslendirecek.

“2. Uluslararası Ninni Festivali”nde 11 Balkan ülkesinden sanatçılar, Esenler Dörtyol Meydanı’nda, Anneler Günü’nde aynı ezgilere sahip farklı sözlerdeki ninnileri seslendirecek.

Geçtiğimiz yıl dünyanın ilk ninni festivalini düzenleyen Esenler Belediyesi, Anneler Günü’nde bu yıl da Uluslararası Ninni Festivali’nin ikincisini gerçekleştiriyor. “Bana Bir Ninni Söyle Anne” sloganıyla, 8-21 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek festival renkli görüntülere sahne olacak.

BALKAN ÜLKELERİNDEN GELECEKLER

Festivalin açılışı, Anneler Günü’nde (8 Mayıs Pazar) Esenler Dörtyol Meydanı’nda, saat 14.00’te gerçekleştirilecek. Açılış programı, merhum sanatçı Kayahan Açar’ın eşi İpek Açar’ın sunumuyla gerçekleşecek. Türkiye’nin yanı sıra 11 Balkan ülkesinden (Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Karadağ, Kosova, Makedonya, Romanya, Sırbistan, Yunanistan) sanatçıların katılacağı festivalin açılış programı kapsamında, dünya anneleri aynı ezgilere sahip farklı sözlerdeki ninnileri seslendirecek.

ÇİĞDEM KARAASLAN DA KATILACAK

Farklı kültürlerin aynı sahnede yansıtılacağı ve dünya kültürel mirasının ortak ezgilerinin bir araya geleceği “2. Uluslararası Ninni Festivali”ne; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ile çok sayıda üst düzey yönetici ve kucaklarında bebekleriyle anneler katılacak.

13 GÜN SÜRECEK

13 gün sürecek festival kapsamında; anne, baba, dede ve nineleri çocuklara ninniler okuyup masallar anlatacak. Bilgi ve ninni yarışmalarıyla renklenecek festivalde kukla örme yarışması da düzenlenecek. 21 Mayıs Cumartesi günü düzenlenecek kapanış programında kazananlara bebek odası takımı ve sürpriz hediyeler verilecek.

Diğer Haberler