Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Mayıs 2015

ABONE OL

100 Yıl Önce Şehit Oldu Çanakkale

Esenler Belediyesi, Çanakkale Zaferi'nin 100. yılını çeşitli etkinliklerle kutlamaya devam ediyor. Bu kapsamda Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde "100 yıl önce Şehit Oldu Çanakkale" adlı tiyatro oyunu izleyiciyle buluştu.

Esenler Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılını çeşitli etkinliklerle kutlamaya devam ediyor. Bu kapsamda Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde “100 yıl önce Şehit Oldu Çanakkale” adlı tiyatro oyunu izleyiciyle buluştu.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Esenler Sanat Evi Merkezi tarafından hazırlanan “100 Yıl Önce Şehit Oldu Çanakkale” adlı tiyatro oyunu, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde sahnelendi.

ESEV Tiyatro Topluluğu’nun sahneye koyduğu oyun, sürrealist (gerçeküstü) bir sahneleme ile tüm seyircilerin beğenisini kazandı. Agah Bilal Köroğlu’nun yazıp, yönettiği oyun; günümüzdeki Çanakkale anlayışını ve popüler aile kültürünü ironik bir dille eleştiriyor.

Gerçek Çanakkale ruhunu sahnede bir düşü canlandırarak gösterilmesi oyunun hedefine ulaşmasını, klasik Çanakkale oyunlarının dışına çıkılarak komedi ve dramı aynı anda seyirciye sunulmasını sağlıyor. Günümüz ile geçmişi sıkı bir hesaplaşma içine sokan oyun izleyiciden tam not aldı.

Oyunda; Seda Gelişli, Lale Fatma Akyol, Hilal Tosun, Samet Karaca, Vesile Merve Aydın, İbrahim Karaaslan, Merve Akpınar, Esra Berendak, Senanur Yılmaz, Melike Özkaç, Çisem Kahraman, Gökhan Çilingir, Ertuğruk Tıkna, Zeki Yalçın, Emrah Çiftçi, Hakan Coşkun, Gökyan Akbay, Mahmut Tuncar, Hakan Top, Mahmut Caymaz, Fatih Çelebi, Atakan Alkan, Hakan Şener, Buket Göksu, Aysun Kaplan, Gizem Yanık, Eyüp Çelik, Ahmet Alp Uğurlu rol alıyor.

Diğer Haberler