Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 14 Mart 2012

ABONE OL

100 Kişiye Ekmek Kapısı

Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında Esenler Belediyesi ile İŞKUR arasında imzalanan protokolle 100 kişi 5 aylık süre ile işe yerleştirildi

Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında Esenler Belediyesi ile İŞKUR arasında imzalanan protokolle 100 kişi 5 aylık süre ile işe yerleştirildi.

İlçe halkının huzur ve refahı için gerekli tüm şartları yerine getirmek için çalışan ve birbiri ardına hayata geçirdiği projelerle adından söz ettiren Esenler Belediyesi, ülke genelinde büyük bir problem olan istihdam sorununu çözmek için kolları sıvadı.

Geçtiğimiz yıl Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında, Esenler Belediyesi ile İŞKUR arasında imzalanan protokolle toplam 100 kişi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde 5 aylık süre ile iş sahibi oldu. İş sahibi olan vatandaşlar; ilçe sınırlarındaki park ve bahçelerde, otoban kenarında, yeşil alanlarda, mıntıka temizliğinde, yabani otla mücadelede, ağaç çalı ve mevsimlik çiçeklerin çapalanmasında, toprak tesviyesi ve ağaç dikim işleri gibi alanlarda istihdam ediliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler’deki istihdamın korunması, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılarak işsizliğin önlenmesini amaç edinen proje sayesinde Esenler’de yaşayan birçok işsiz vatandaşın bir taraftan iş sahibi olduğunu diğer taraftan da çalıştıkları iş sahalarıyla ilçenin çehresinin değişmesine katkıda bulunduklarını belirtti.

Uygulama sayesinde birçok Esenlerliye umut kapısının açıldığını vurgulayan Göksu, Esenler’in istihdam sorununu kendi içinde çözmeyi başaran bir ilçe olduğunu ifade etti

Diğer Haberler