Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Mart 2015

ABONE OL

100 Kadına Mamografi Taraması

Esenler Belediyesi'nin kadın ve aile sağlığına yönelik hizmetleri kapsamında gerçekleştirdiği Mamografi Taraması'na, Esenlerli kadınlar büyük ilgi gösterdi. 8-13 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen ücretsiz taramalardan 100 kadın faydalandı.

Esenler Belediyesi’nin kadın ve aile sağlığına yönelik hizmetleri kapsamında gerçekleştirdiği Mamografi Taraması’na, Esenlerli kadınlar büyük ilgi gösterdi. 8-13 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen ücretsiz taramalardan 100 kadın faydalandı.

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün ilçe genelindeki 40 yaş ve üzeri kadınlara yönelik olarak ücretsiz gerçekleştirdiği “Mamografi Taraması”, Esenlerli kadınlardan büyük ilgi gördü. Meme kanserine karşı korunmak ve erken tanı imkânı sağlamak amacıyla başlatılan uygulamadan 100 kadın faydalandı.

2 YILDA 187 KADIN YARARLANDI

Özel bir hastanede gerçekleştirilen taramalara ilgi her sene artıyor. İlki geçen yıl yapılan ve 87 kadının yararlandığı uygulamada kapsamında mamografi taraması yaptıran kadın sayısı, bu sene 100’e ulaştı. Böylece 2 yılda toplam 187 kadın ücretsiz bu hizmetten yararlanmış oldu. Mamografi taraması, son yıllarda kadınların korkulu rüyası haline gelen meme kanseri hastalığında önemli bir yere sahip. Tarama ile erken evrede yapılan teşhis, meme kanseri hastalığında hayat kurtarıyor.

Diğer Haberler