Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 30 Nisan 2015

ABONE OL

100 Bin Arpa Ekmeği İkram Edilecek

Esenler Belediyesi, tarihimizin en büyük destanlarından biri olan Çanakkale Zaferi'ni çeşitli etkinliklerle kutlamaya devam ediyor. Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılı kapsamında Esenler’de 100 bin kişiye, Çanakkale Şehitlerinin hoşafa katık ettiği Arpa Ekmeği ikram edilecek.

Esenler Belediyesi, tarihimizin en büyük destanlarından biri olan Çanakkale Zaferi’ni çeşitli etkinliklerle kutlamaya devam ediyor. Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı kapsamında Esenler’de 100 bin kişiye, Çanakkale Şehitlerinin hoşafa katık ettiği Arpa Ekmeği ikram edilecek.

Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılında Lübnan, Bosna, Arnavutluk, Bulgaristan, Makedonya, Yunanistan, Kosova, Romanya, Ürdün, Filistin, Suriye ve Libya’dan gelen Çanakkale şehitlerinin torunları ile Barış Ekmeği pişiren Esenler Belediyesi, büyük destanın isimsiz kahramanlarını bir kez daha yâd ediyor.

Vatan için hayatlarının henüz baharında toprağa düşen şehitlerimizin hoşafa katık ederek yediği Arpa Ekmeği ile Çanakkale’nin yüksek ruhunun daha iyi anlaşılmasını ve gönüllerde yer bulması amacıyla vatandaşlara 100 bin Arpa Ekmeği ikram edilecek.

Arpa Ekmekleri, Çanakkale ruhunu anlatan kısa bir mektupla birlikte, 1915 öğrenciden oluşan Çanakkale Gönüllüleri tarafından ev ev dolaşılarak vatandaşlara dağıtılacak. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun da katılacağı Arpa Ekmeği Dağıtım Programı, 2 Mayıs Cumartesi günü Dörtyol Meydanı’nda saat 11.00’de başlayacak.

Diğer Haberler