Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 14 Mayıs 2013

ABONE OL

10 Bin Öğrenci Kupa İçin Ter Döküyor

Esenler Belediyesi ile Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “2012 - 2013 Okullar arası Spor Müsabakaları” 53 takım, yaklaşık 10 bin öğrenci ve öğretmenin mücadelesine sahne oluyor.

Esenler Belediyesi ile Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “2012 – 2013 Okullar arası Spor Müsabakaları” 53 takım, yaklaşık 10 bin öğrenci ve öğretmenin mücadelesine sahne oluyor.Çocukların ve gençlerin spora olan ilgilerini artırmak ve birbirleri ile kaynaşmalarını sağlamak amacıyla Esenler Belediyesi ve Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen “2012 – 2013 Okullar arası Spor Müsabakaları”nda sona yaklaşıldı. Futbol, basketbol, voleybol, hentbol, futsal, masa tenisi, satranç, badminton ve atletizm gibi toplam 9 branşta yapılan müsabakalarda, Esenler genelindeki 64 okulda eğitim gören yaklaşık 10 bin öğrenci ter döktü. Gündüz saatlerinde düzenlenen müsabakalarda öğrencilerin heyecan ve neşelerine, mesailerinin ardından öğretmenleri de voleybol ligi karşılaşmalarında ortak oldu.

Esenler Belediyesi Spor Kompleksi, Esenler Kemer Stadyumu, Menderes İlköğretim Okulu Spor Salonu ve İbrahim Turan Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda gerçekleşen müsabakalar, yaklaşık 3 aydır devam ediyor. Spor müsabakalarında dereceye giren takımların kupa ve madalyaları, masa tenisi ve voleybol branşlarında yapılacak karşılaşmaların ardından Haziran ayının ilk haftası 2. kez düzenlenecek “Esenler Eğitim Festivali”ndeki Spor Şöleni’nde sahiplerini bulacak.Düzenlenen organizasyon sayesinde hem keyifli vakit geçirdiklerini hem de mücadele ettiklerini belirten öğrenciler, kendilerine her türlü imkânı sağladığı için Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya da teşekkürlerini ilettiler.

Diğer Haberler