Öneri ve Talep Formu

Türkiye’nin ilk dijital kütüphanesi Esenler’in hizmetinde…

Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi

Arkeolojik kazı sonra sonrası ortaya çıkarılmış kilise kalıntısı yapıyı günün yapı standartlarında uygun bir hale büründürüp vatandaşımızın hizmetine sunduğumuz binlerce e-kitabın bulduğu dijital kütüphane haftanın yedi günü hizmet vermektedir.

Esenler Merkez Camii’nin karşısında bulunan ve arkeolojik kazı çalışmalarının ardından restore edilen kilise kalıntısı metruk bir yapıyı, Gençlik merkezi ve Türkiye’nin ilk dijital kütüphanesi olarak Esenler halkının hizmetine sunduk. Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi’nde binlerce kitap parmaklarınızın ucunda.

Dijital kütüphanemizden her yıl on binlerce kişi yararlanmaya devam ediyor.

Dijital kütüphanemizde, 1. katta 10 (üçü engelliler için), 2. katta 20 olmak üzere toplam 30 bilgisayar halkımızın hizmetine sunulmaktadır. Kütüphanede bir kitaba aynı anda 30 kullanıcı erişim sağlayabiliyor.

Kütüphane veri tabanına ulaşımın kolay olması hemşehrilerimizi kullanım için teşvik ediyor. Basit arama, akıllı arama ve detaylı aramalarla, menüdeki kategorilerden istenen bilgiye kolayca erişilebiliyor. Böylece bilgisayarı kullanmayan birisi bile, en azından e-kitap okuyabilme olanağına sahip olabiliyor.

Diğer Tesisler