callcenter ESTİM ÖNERİ VE TALEP444 00 73
HALEPLİ MİNİKLER ESEN ÇOCUK'TA


Esen Çocuk Dergisi’nin "Merhamet" temalı bahar sayısı miniklerle buluştu. Esenler'de yaşayan Halepli çocuklarla yapılan röportaja yer verilen yeni sayıda yardımseverliğin önemine dikkat çekiliyor.

 

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün, çocukların renkli dünyalarına bir renk daha katmak amacıyla üç aylık periyotlarla çıkardığı Esen Çocuk Dergisi’nin Mart, Nisan ve Mayıs aylarını kapsayan "Merhamet" temalı 20. sayısı Esenlerli çocuklarla buluştu.


"İZ BIRAKANLAR" ANLATILIYOR

 

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun yardımseverlik, iyilik ve kardeşlik duygularının önemine vurgu yaptığı yazısıyla başlayan dergide çocuklara hayata dair nasihatler yer alıyor. Derginin "İz Bırakanlar" köşesinde Peygamber Efendimiz (S.A.V)’e ev sahipliği yapan büyük sahabe Ebû Eyyûb el- Ensârî tanıtılıyor. Tarihte Mart ayının Çanakkale Zaferi ile yer aldığı dergide, Nisan ayı ise İstanbul'un Fethi ve Kutlu Doğum Haftası ile anlatılıyor.


HALEPLİ MİNİKLER TÜRKİYE'YE MİNNETTAR

 

Esen Çocuk Dergisi'nde "Kadim Türk Yurdu Halep"in önemi anlatılıyor ve Halep'te yaşanan iç savaştan söz edilerek, savaşın sona ermesi için temennilerde bulunuluyor. Esenler'de yaşayan Halepli öğrencilerle yapılan röportajların yer aldığı dergide Halepli minikler, kendilerine kucak açtıkları için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve Türk halkına teşekkür ediyorlar.


BURALARDAN TEMİN EDEBİLİRSİNİZ

 

Kuşe kâğıda basılı Esen Çocuk Dergisi, bilmecelerden bulmacalara, zekâ sorularından hikâyelere, çizgi romanlardan kitap tanıtımlarına kadar bu sayıda da yine dopdolu bir içeriğe sahip. 60 sayfadan oluşan Esen Çocuk Dergisi’nin yeni sayısı; Esenler Belediyesi’nden, Esenler Gençlik ve Bilgi Evleri’nden (ESGEV), kültür merkezlerinden, kütüphanelerden, Esenler Belediyesi Aile Yaşam ve Danışma Merkezi’nden (ESAYDAM) ve belediyenin ek hizmet binalarından ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

Oluşturulma Tarihi : 19.04.2017